V sobotu 17. června se uskutečnil jubilejní 10. ročník triatlonového závodu pro amatérské sportovce a rodiny KráKoDUh a dětský duatlon KráKoDUháček. Závod, který je pojmenován podle čtyř obcí, resp. městských částí, kterými prochází, začal plaváním v Podleském rybníce, pokračoval cyklistickou částí dlouhou 10 km a končil během 3,5 km s cílem v Kolodějích Na Skále.

Závodu se zúčastnilo 53 dospěláků, 24 dětí a tři štafety po 3 účastnících. Jedná se tak o nejvyšší počet závodníků od rekordního roku 2019. Oproti loňskému roku došlo k výraznému nárůstu počtu závodníků v kategoriích muži a ženy, více se však přihlásilo i dětí. Mezi štafetami byla raritou „generační“ štafeta pánů Rychnovských. Sportovní manželská „rivalita“ u rodiny Erbenových pak stála za vznikem dalších dvou štafet. Závod byl zaměřen na zábavu a sportovní radost, méně pak na výkonnost a čas. Proto byli všichni účastníci odměněni medailí a diplomem za dokončení závodu.

Nejrychlejší mužský jednotlivec byl opět Šimon Beránek, který zvládl celý triatlon za 39 minut a 31 sekund. Nejrychlejší ženskou závodnicí byla Lucie Suchomelová, která dosáhla času 48 minut a jedna sekunda. Nejrychlejším mužem v kategorii 50+ byl Marek Kyndl s časem 44:22 minut, nejrychlejším juniorem pak Martin Bláha s časem 52: 38 minut. Detailní výsledky společně s bohatou fotodokumentací naleznete na www.krakoduh.cz.

Všem závodníkům patří veliké gratulace a všem sponzorům a dobrovolníkům, kteří pomohli s organizací závodu, veliký dík. Finančním příspěvkem konání triatlonového závodu podpořila MČ Praha Koloděje, Uhříněves a Dubeč. Jmenovitě za městskou část Královice chceme poděkovat paní tajemnici Ivaně Búrikové a starostovi Jiřímu Rathouskému, za městskou část Koloděje děkujeme starostce Angele Morávkové a místostarostovi Vladimíru Mužíkovi, za Dubeč naše velké poděkováni letí ke starostovi Jaroslavu Tošilovi a za největší městskou část Uhříněves děkujeme radnímu Radovanu Koutskému. Díky také všem partnerům – za CRS Netcom Pavlovi Rédlovi a za CRS a.s. oběma Jirkům Fílům a Veronice Daníčkové.

Naše veliké poděkování náleží strážníkům a vedení Městské policie v Uhříněvsi a v Újezdě nad Lesy, nesmíme zapomenout ani na super partu od dubečských hasičů, která se nám postarala o bójky a bezpečnost při plavání. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě tratě, dámám od registrace a časomíry, Děkujeme také Martinovi Turnovskému a jeho spolupracovníkovi Tomášovi z pivovaru Uhříněves za pivo jako křen a osvěžující limonádu, dále Kamile Schmidtové a Pavlu Dvorskému za vynikající párky v rohlíku a rodině Dymáčkově za poskytnutí vítané sprchy.

Již nyní spřádáme plány, jakými vylepšeními bychom zahájili tu druhou „desítku“ Krákoduhu, tak abyste se za rok zase rádi vrátili.